Sposoby na odświeżenie kominka

Sposoby na odświeżenie kominka

Dzięki kilku wskazówkom możesz odmienić swój kominek, tak aby wyglądał jak nowy. Oto kilka łatwych i jednocześnie niedrogich sposobów na odświeżenie kominka.

Przytulny ogień zimą to prawdziwa rozkosz. Niestety kominek, który jest pozostawiony przez dłuższy czas bez opieki i jest zaniedbany, nie wywołuje aż tak pozytywnych emocji. Często kominki zamiast być centralnym punktem domu, wydają się małe oraz bezduszne. Temat ten jest dość istotny, ponieważ łatwo jest spojrzeć na remonty, zdjęcia po renowacji kominków. Wiele osób sądzi, że aby odświeżyć swój kominek trzeba wydać na to dużo pieniędzy. Przedstawiamy kilka metod dzięki, którym nie musisz wydawać fortuny, aby zacząć przekształcać swój kominek.

Nie musisz burzyć kominka by pozbyć się starych i nieestetycznych elementów. Zamiast tego możesz zrobić szybki lifting. Jest wiele sposobów na przekształcenie starego i zaniedbanego kominka na piękny punkt centralny pomieszczenia. Tak odmieniony wygląd kominka często zmienia spostrzeżenie o całej przestrzeni. Kominki nie tylko zwiększają atrakcyjność domu, ale również podnoszą jego wartość, o czym warto pamiętać jeśli kupujesz lub też sprzedajesz nieruchomość.

Jedną z najszybszych oraz najbardziej przemieniających kominek rzeczami jest po prostu pomalowanie go. Nowa farba nada powierzchni atrakcyjnego wyglądu. Kolor zależy od Ciebie oraz wyglądu Twojego pomieszczenia, jeśli chcesz wnieść nieco energii do pokoju to możesz zdecydować się na śmiałe kolory, nawet czarne. Czasami nie trzeba malować całego kominka, wystarczy dodać do niego jakiś nowy wzór. Dodanie takiego elementu może mieć duże znaczenie. Doda to ciekawego charakteru i sprawi, że kominek będzie wyglądał bardziej nowocześnie.

Inną metodą zmiany ceglanego kominka jest jego wybielenie. Takie odświeżenie często sprawia, że wygląd kominka jest bardziej naturalny niż malowanie go w jednolitym kolorze. Jest to bardzo prosta metoda, którą można wykonać niedużym kosztem. W niektórych przypadkach może to wymagać nałożenia kilku warstw.

Jeśli Twój kominek jest prosty to możesz nadać mu niestandardowego wyglądu dzięki elementom teksturowym. Może to być cegła, kamień, drewno czy też dachówka. Każdy z tych dodatków może dodać ciekawego charakteru. Niektóre z nich możesz wykonać samodzielnie szybko i niedrogo, jeśli masz smykałkę do majsterkowania. Jeśli nie to zdecydowanie lepiej zatrudnić profesjonalistę.

Najprostszą rzeczą jaką możesz zrobić to ozdobić kominek sztuką lub inną dekoracją. Może to być jeden duży element, który powiesisz na kominku lub też kilka mniejszych, które będą na nim leżały. Odpowiednio dobrane dekoracje mogą zrobić duże znaczenie dla wyglądu Twojego kominka. W sklepach spotkasz wiele interesujących kolekcji, które pomogą Ci odświeżyć wygląd w dowolnym budżecie. Ulubionymi elementami są świece, latarnie oraz kwiaty.

Pamiętaj, że kiedy kominek jest zbyt mały, a pomieszczenie zbyt duże to nie zawsze wygląda to dobrze. Szybki sposób na zmienienie nieco tych proporcji to nakreślenie kominka zwiększeniem jego objętości. Można to zrobić na różne sposoby, najłatwiejszym oraz najtańszym jest namalowanie obramowania tak, aby wtopił się on w resztę ściany.

Sprawdź meble warsztatowe, kominki i piece dostępne na stronie Szalony Max – sprawdź bogaty asortyment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *